Uyuşturucu kaçakçılığı: Anvers’te 11 yaşındaki kız çocuğu Ͷldürüldü!

Belçikalı yetkililer, 11 yaşındaki bir kız çocuğunun 9 Ocak Pazartesi günü Belçika'nın Anvers kentindeki bir evde, uyuşturucu satıcıları arasındaki gözdağı veya hesaplaşmayla bağlantılı olabilecek bir silahla vurularak öldürüldüğünü aktardı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever, cinayeti büyük liman kentinde "aylardır devam eden uyuşturucu savaşına" bağladı.

 Belediye Başkanı Flaman televizyonuna verdiği demeçte,"Suçlular diğer suçluların evlerine saldırıyor" ve "uzun zamandır korktuğum şey oldu: masum bir kurban düştü, bir çocuk" diyerek "etkilenen ailenin bilindiğini" söyledi.

Soruşturmayı yürüten yargıç "cinayet

Katliama ilişkin açıklamada bulunan Anvers savcılığı, uyuşturucu olayıyla bağlantının "soruşturulmakta olduğunu" aktardı. Savcı, bir yargıcın "cinayet" suçundan tutuklandığını ve akşam saatlerinde Anvers'in Merksem semtindeki olay yerine gittiğini söyledi.

Polis tarafından iletilen ilk bilgilere göre, kız çocuğu evin zemin katında, silahlı kişi ya da kişiler tarafından hedef alınan garaj kapısının arkasında bulunan bir oturma odasında bulunmaktaydı.

Belga haber ajansına göre, doğrudan kurşun isabet etmemiş ancak kurşunların etkisiyle patlayan bir mikrodalga fırının şarapnel parçaları isabet ettiği aktarıldı. Ve yaralanan çocuğun yaralarına yenik düştüğü belirtildi.

İçişleri Bakanı; korkunç bir trajedi

Pazartesi akşamı İçişleri Bakanı Annelies Verlinden’de sosyal medya hesabı twitterden  açıklamada bulunarak, "korkunç bir trajedi" diyerek yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade etti. "Bu acımasız suçluları yakalamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çocukların herhangi bir uyuşturucu savaşıyla ilgisi yok" diye ekledi.

Anvers limanı Latin Amerika'dan Avrupa'ya ithal edilen kokainin ana giriş noktası olarak bilinmektedir.


:

Poste similare


Photos de l'article

Video de l'article