Barbie: gͶsterime girdikten bir ay sonra Kuzey Amerika gişelerinde hâlâ zirvede

Bir kadın yönetmen için bir ilk olan ve küresel gişede şimdiden milyar dolar sınırını aşan film, hafta sonunda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 34 milyon dolar daha kazandırdı.

Tam anlamıyla bir hit. "Barbie" için haftalar saat gibi ilerliyor. Greta Gerwig'in yönettiği film bu Pazar günü Kuzey Amerika gişelerinde hala açık ara önde. Gösterime girmesinden neredeyse bir ay sonra, "Barbie" gerçek bir kültürel fenomen haline geldi.

Barbie ve Ken rollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling'in yer aldığı film, ikonik Mattel bebeği ve sakar erkek arkadaşı Ken'in düz tabanlık ve cinsiyetçi saldırganlığın gerçek dünyasına adım atmalarını konu alıyor.

Küresel gişede bir milyar dolar

Uzman firma Exhibitor Relations'ın Pazar günü yaptığı tahminlere göre, küresel gişede şimdiden milyar dolar sınırını aşan film - bir kadın yönetmen için bir ilk - bu hafta sonu ABD ve Kanada'da 34 milyon dolar daha hasılat elde etti.

Bu, atom bombasının tasarımcısının çileli portresini çizen "Oppenheimer "ın dikkatleri bir kez daha üzerine çekmesine yetti. Christopher Nolan'ın filmi yaklaşık 19 milyon dolar hasılat elde etti. Üçüncü sırada "Ninja Kaplumbağalar: Gençlik Yılları" ile makyajlanan Ninja Kaplumbağalar yer aldı. Maskeli sürüngenler sinemalardaki ikinci haftalarında 15 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Ardından, megalodonların, korkunç dev köpekbalıklarının yaşadığı okyanusun derinliklerinde geçen bir dram olan aksiyon filmi "In Very Troubled Waters" geldi. Yaklaşık 12.7 milyon dolar hasılat elde etti. Drakula romanının bir uyarlaması olan "Demeter'in Son Yolculuğu" 6,5 milyon dolarla ilk onu tamamladı.


:

Poste similare


Photos de l'article

Video de l'article